جزیره ی اسرار آمیز Es Vedra

5 بهمن 1396

همانطور که بسیاری از ما می دانیم، Ibiza به عنوان جزیره ای اسرار آمیز شناخته شده است. و بدون شک بزرگترین بخش این جزیره Es Vedra است که سرشار از مکانهای اسرارآمیز و زیبا و شاهانه می باشد. 

به ارتفاع حدود 400 متر بالاتر از سطح دریا، این جزیره ی صخره ای بدون سکنه تشکیل شده از سنگ های تشکیل شده از استخوانهای موجودات دریایی قدیم، در 2 کیلومتری غرب ساحل ibiza در منطقه ی Cala D'hortواقع شده است. 

دربرگرفته شده توسط افسانه ها و باورهای قدیمی گفته می شود Es Vedra سومین مکان مغناطیسی زمین بعد از قطب شمال و مثلث برمودا می باشد. برخی زمین شناسان ادعا می کنند که چنین چیزی صحیح نیست ولی همچنان نمی توانند از کار افتادن اجسام مغناطیسی را در این جزیره توضیح دهند. و تقریبا غیر ممکن است بتوانید از قطب نمای خود برای یافتن مسیری استفاده کنید. حتی کبوترهای محلی وقتی بر فراز جزیره پرواز می کنند دچار گیجی می شوند چرا که حس مسیر یابی خود را به طور کامل از دست می دهند. 

باور محبوب در برگیرنده ی جزیره ی Es Vedra به این ترتیب است که زمانی این جزیره خانه ی پری های دریایی بوده است که سعی می کردند آولیسس را اغوا کنند و از کشتی اش (که در ادیسه ی هومر) هم در آن یاد شده به پایین بکشد. همچنین از این جزیره به عنوان مکان تولد و جزیره ی مقدس الهه ی فنیقی ها با نام تانیت یاد می شود. 

همچنین گفته می شود که بخشی از Es Vedra برای ساختن اهرام مصر مورد استفاده قرار گرفته است. چرا که سنگهای خاص جزیره –تشکیل شده از استخوانهای موجودات دریایی – دارای استحکام خاصی بوده و همین استحکام در سنگهای تشکیل دهنده ی اهرام مصر، استون هنج و جزیره ی ایستر نیز دیده می شود. و افرادی که از این مکان بازدید می کنند گواهی می دهند که مکانی بسیار مناسب جهت مدیتیشن، رلکسیشن و سایر فعالیتهای روحی روانی می باشد. 

ولی از بین همه  افسانه های در بر گیرنده ی جزیره، معروفترین آن این است که این جزیره در واقع نوک بخش هایی از شهر  Atlantis است. اگرچه موقعیت دقیق آن یکی از اسرار محافظت شده ی جزیره ی ای بیزا می باشد و هیچ علامتی نیز بر روی نقشه در مورد آن یافت نمی شود.

بسیاری از مردم ادعا می کنند که یوفوها را دیده اند که بر فراز جزیره پرواز می کرده اند و برخی حتی باور دارند که یک یوفوی مخفی در زیرآب نزدیک جزیره ی اس وردا قرار دارد و از جزیره به عنوان نوعی از وسایل مخابره ی علایم استفاده می کند. همچنین اجسام ناشناخته ای مشاهده شده اند که در اطراف جزیره در زیر آب می لولند و دایره هایی نورانی از خود متصاعد می کنند. ماهیگیران در این زمان ها از مکان های یاد شده دوری می کنند. 

در هر حال این صخره ی زیبای اسرارآمیز که در اثر موسیقایی "جزیره ی آتشفشانی بالی های" 1958 نیز خود را نشان داد به طور کلی گفته می شود که دارای انرژی مثبت و درمان بخش و القا کننده ی خلاقیت و الهام بخش باشد. 

پس بار بعدی که از ibiza دیدن می کنید، به محض این که جزیره ی Es Vedra رسیدید آرزویی کنید و اجازه دهید جادوی جزیره کار خودش رو بکند. سپس وقتی در حال خروج بودید به اس ودرا سلام دهید تا اطمینان داشته باشید که دوباره به این مکان باز خواهید گشت.   

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .