خوراکی و نوشیدنی ها

5 بهمن 1396

رستورانها درIbiza از ساعت 13 تا 16 برای نهار و 20 تا آخر شب برای شام باز هستند. اگرچه اسپانیایی ها به ندرت قبل از 14 نهار می خورند و در نتیجه شلوغ ترین زمان در رستورانها برای نهار بین ساعات 15 و 16 می باشد.

 

 برای شام می توانید میز بسیار خوبی حدود ساعت 20 برای خود رزرو کنید چرا که خود اسپانیایی ها و ایتالیایی ها به خصوص در بعدازظهر های تابستانی زودتر از ساعت 22 برای شما به رستوران نمی آیند. 

ولی تمامی تفریگاه ها دارای رستورانها و مکانهایی برای تهیه ی غذا در کل طول روز می باشند پس حتی اگر نتوانید در یک رستوران معمول اسپانیایی جا پیدا کنید باز هم هیچ زمان گرسنه نخواهید ماند!

بسیاری از رستورانها در Ibiza در تمامی طول سال باز هستند اگر چه ممکن است زمان های متفاوتی برای باز شدن داشته باشند. امتیاز بزرگ باز بودن در تمام سال منوی غذایی در فصل خلوت توریستی می باشد که شما می توانید خوراکی های مختلف را در قبال قیمتهای ثابتی خریداری کنید. در این زمانها می توانید سه وعده ی کامل غذایی به علاوه انواع نوشیدنی را به ازای نرخ های باورنکردنی به دست آورید.

کافه ها و Club ها

برای برخی نوشیدنی ها، کافه های واقع در جزیره گزینه ی خوبی به شمار می روند. این مکانها معمولا از ساعات ابتدایی صبح تا ساعت آخرین شب باز بوده و شما در هر زمان می توانید برای یه فنجان قهوه یا انواع نوشیدنی سری به آنها بزنید.  همچنین اگر آشنا به زبان اسپانیایی هستید در تماس بودن با مردم این جزیره فرصت بسیار خوبی برای تمرین زبان اسپانیایی شما خواهد بود. و نهایتها اغذیه فروشی های زیادی تاپاس (میان وعده های کوچک) و باکادیلوس (ساندویچ های کوچک قلبی شکل با نان ترد) برای میان وعده ارائه می دهند. 

انواع نوشیدنی های محلی برای امتحان کردن

Sangria

سفر شما بهibiza  کامل نخواهد بود مگر یک پارچ پر از سانگریا در زیر تابش نور خورشید نوشیده باشید.

Frígola

یه نوشیدنی دیگر مورد علاقه جزیره، این نوشیدنی شیرین آغشته به آویشن می تواند از رنگ نارنجی آن شناخته شود. مقداری از آن را بر روی کمی یخ بریزید و از مزه ی سنتی آن لذت ببرید. 

Zumo Fresco

آبمیوه های تازه گرفته شده در جزیره خیلی فراوان و مشهور هستند و شما می توانید هر ترکیبی از میوه جات و سبزی ها را در قالب نوشیدنی در جزیره پیدا کنید. برای مثال زومو ورده با اسفناج، لیمو، زنجبیل و سیب مشهور می باشد یا زومو نارانجا (آب پرتقال) بسیار دلپذیر خواهد بود. 

Refresco

این نام کلی است که به هر نوع نوشیدنی غیر الکلی از قبیل کوکاکولا، لیموناد یا چای سرد داده می شود.

 

غذاهای اسپانیایی اشتها برانگیز 

Paella

صرف کردن paella در یک رستوران ساحلی به انتخاب شما با نمایی زیبا بخشی از تعطیلات شماست که هرگز نباید آن را از دست بدهید! رایحه ی خوش ماهی و زعفران شما را به داخل می کشد. یک غذای سنتی در تمامی اسپانیا شامل برنج پخته شده با طعم غذاهای دریایی و مخلوط شده با ماهی یا گوشت قرمز بسته به نوع آن می باشد. وقتی چنین مجموعه ای را در یک بشقاب بزرگ پائه لا برایتان می آورند تجربه ای تقریبا در حد یک وعده غذای کامل می باشد.

Bullit de Peix

این غذا شامل یک خورشت ماهی کاتالانی دارای ترکیبی از ماهی، سیب زمینی و ادویه می باشد. این خوراک معمولا کنار گذاشته می شود تا با وعده ی دومی شامل برنج بوداده با طعم ماهی سرو شود -  کاملا خوشمزه!!

Fideua

غذایی شبیه Paella ولی با رشته به جای برنج درست می شود. ترکیب پاستا با ماهی و صدف طعم دار شده با لیمو ترکیبی شماره ی یک محسوب می شود.

Sofrit

به طور معمول در بسیاری از جشن های جزیره سرو می شود و ترکیب مزه داری از جوجه، گوشت بره و سوسیس های مخصوص ای بیزا –به نام بوتیفارا و سوبروسادا – به همراه سیب زمینی، سیر و ادویه می باشد. اگر مایل هستید غذایی خاص جزیره ی ای بیزا را امتحان کنید این مورد مخصوص شما می باشد. 

Bread and Alioli

به عنوان پیش غذا در بسیاری از رستورانهای سنتی سرو می شود و اشتها برانگیز مزه دار بسیار مهمی است. آلیولی یک نوع مایونز سیر دار بوده و بسیار مناسب برای به جریان انداختن اسیدهای دستگاه گوارشی پیش از وعده ی اصلی می باشند. 

Tapas and Pintxos

مردم اسپانیا از غذا خوردن بسیار لذت می برند و برای پر کردن زمانهای بین وعده های اصلی همیشه میان وعده هایی وجود دارد که در کل به آنها تاپا گفته می شود. تاپاهایی مانند تورتیلا، املت اسپانیایی و میگو در سیر به همراه گیلاسی از شراب، یک میان وعده ی معمولی را به یک اتفاق خوب به یاد ماندنی تبدیل می کند. اغذیه فروشی های پینتزو در همه جای جزیره یافت می شوند و لقمه های خوشمزه از نان تست و میان وعده های یاد شده ارائه می دهند. غیر قابل اجتناب است!!

Greixonera

این دسر سنتی ای بیزایی یک مورد دیگر از خوراکی های خوشمزه استفاده شده در جشنها و دورهمی های خانوادگی ای بیزا است. که از کلوچه های شیرین، شیر و تخم مرغ مشابه پودینگ نان تشکیل شده است. 

Flaó

یک نوع کیک پنیری آی بیزا بوده و محلی ها آن را بسیار دوست می دارند. اصالتا این کیک یک سنت عید پاک بوده و طعم های پنیر، عسل و نعناع آن را به یک خوراکی مورد علاقه در تمام سال تبدیل کرده اند. 

Ensaimadas

نانهای هلالی باله آریک پر شده از خامه، شکلات یا کدو تنبل شیرین (موهای فرشتگان) یا تنها با پدر شکر تزیین شده اند. 

درست به مانند غذاهای بسیار محبوب ذکر شده در بالا، شما همچنان مجموعه ی تاثیر گزاری از خوراکهای تهیه شده با گوشت و ماهی در منوی غذاییتان پیدا خواهید کرد و جای نگرانی نیست زیرا بیشتر آنها به زبان انگلیسی هم در منو قابل دسترس هستند.

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .