شهر Ibiza

5 بهمن 1396

شهر Ibiza، شهری بندری با چشم اندازی در دریای مدیترانه، پایتخت و بزرگترین شهر جزیره می باشد و برای هر فرد با هر سلیقه ای چیزی درون خود دارد. زندگی شبانه ی پر زرق و برق همراه با رستورانهای در رده های جهانی و بخش مد روز Marina Botafoch.

در این مکان شما همچنین مجموعه ای از بوتیک های کوچک، مغازه های بسیار لوکس،انواع مغازه های معروف را پیدا خواهید کرد. این شهر همه ساله جمعیت بسیار زیادی را به خود جذب می کند و تابستانهای آن بهترین زمان برای دیدن افراد مشهور می باشد. در اینجا همچنین گالریهای هنری بسیار زیبا و موزه های تاریخی زیادی وجود دارند.

 

شهر قدیمی Ibiza,Dalt Villa

نماهای فوق العاده ی پانورامایی، یک رگه ی گنج در تاریخ، اسرار و کشفیات، برگشته به 2500 سال پیش همگی ویژگی هایی هستند که در این میراث جهانی یونسکو گردهم آمده اند. 

بهترین گزینه برای بازدید از مکانهای دیدنی این شهر، پیاده روی می باشد تا بتوانید در گذرگاه های تنگ، بادخیز و شیب دار پوشیده از سنگفرش قدم بزنید و نماهایی تماشایی از آجرها تا بلندبالای دیوارهای قلعه ها و تراس های وسیع در هر سطح از شهر مشاهده کنید. که در این شهر Dalta Villa به معنی شهر بالایی می باشد. ورودی رویایی این شهر بر روی سراشیبی که از روی یک پل طولانی رد می شود از درون ورودی پورتال ده Ses Taules واقع شده است و خود از دو طرف توسط مجسمه های سنگی سبک رومی در بر گرفته شده که این راهرو را به حیاط سنگفرش شده ای متصل می کند که خود مستقیما به Plazza Da Villa یا میدان اصلی وصل می شود. ورودی دیگر این شهر به نام پورتال نو (قابل دسترسی از پشت Plazza Del Park) سراشیبی بسیار ملایم تری دارد. اگر از این ورودی وارد می شوید با تامل بگذرید چرا که جزییات زیبای زیادی برای دیدن وجود خواهد داشت. اسکوهای متقارن سنتی به رنگ سیاه که زمان یا تغییرات جوی هیچ اثری بر آنها باقی نگذاشته به موجودیت خود در دل ساختمانهای باستانی با معماری گوتیک بر فراز شهر ادامه می دهند.

درب های مستحکم چوبی ساختمانها بر روی حیاط های سنگفرش شده ی وسیع و کلیساهای کوچک خصوصی باز می شوند. مغازه های کادویی و گالری های هنری در مسیر منتهی به کلیسای اعظم همگی رگه هایی از گنج هستند که استعادادهای شگرف افراد محلی را آشکار می سازند. 

یکی از تماشایی ترین هتل های ایبیزا, Torre Del Canónigo، با نماهایی باز و مستقیم به بندر و قلعه ی پوشاننده ی جزیره همچنین در دالت ویلا یافت می شوند همانگونه که بنای باز سازی شده ی میرادور د والتا ویلا روبروی سال مرکزی شهر وجود دارد.

در دالتا ویلا رستورانهای درجه یک بسیاری قرار دارند که در آنها شما می توانید یک شام رویایی در یک قلعه ی قرون وسطایی در زیر ستارگان مدیترانه ای را تجربه کنید. چیزی که هیچ گاه در هیچ کجای جزیره دیده نمیشود و بسیار منحصربفرد است. 

کنگره های دیوار قلعه ها

وقتی از بالای کنگره های دیوار قلعه های کنار کلیسای اعظم بانوی برفی ما به پایین نگاه می کنیم نماهای شگفت انگیز پانورامایی زیادی وجود دارند. از بالای گنبدهای کاشی کاری شده به رنگ قرمز متعلق به کلیسای قرن 16 ام سانتو دومینگو به پایین نگاه کنید. از این نقطه همچنین می توانید مجسمه ی ژنرال ژوکین وارا دی ری، قهرمان ابیسنکویی جنگ با کوبا را مشاهده کنید که قهرمانانه و با افتخار در مرکز میدان اصلی شهر که به نام همین قهرمان نیز می باشد ایستاده است.

در این نقطه همچنین موزه ی باستان شناسی واقع شده است که دارای مجموعه های زیادی از عصر کارتجی ها می باشد. موزه ی موسیو پوگ دس مولینز بنا شده در زمین های دفنی کارتجی ها مکانی است که حتما باید دیده و پیشنهاد داده شود – ای بیزا خانه ی یکی از تاثیرگزارترین موزه ی های رومی می باشد با اشیای هنری و دستواره هایی که منحصرا در جزیره یافت شده اند. 

گنج های پنهان

اتاقی که دارای راه خروجی به خارج قلعه ی قدیمی شهر Ibizaبود در سال 2002 در این مکان کشف شد که مملو از کارهای سفالین، تجهیزات نظامی و اسلحه، و دیگر اشیای استفاده شده در زندگی هر روزه ی مردمان Ibiza از دوران فنیقی ها تا قرن 13 میلادی می باشد.

این اتاق در زمان اشغال عربها دو قلعه را به هم متصل می کرد و به عنوان راهی برای عقب نشینی جمعیت به درون قلعه در زمانهای حمله استفاده می شد. برای جلوگیری از تعقیب شدن توسط مهاجمان رسم بر این بود که اتاق را مملو از خاک می کردند تا راه ورودی به قلعه از بیرون به طور امنی بسته شود. به نظر می رسد این اتاق در هنگامی که قلعه تحت حمله ی بیش از حد افسران جنگی بوده است پر از خاک گردیده و به همین حالت رها شده و در واقع موجودیت آن فراموش شده تا کشف دوباره ی آن در همین اواخر. به همین دلیل است که تمامی اشیای پیدا شده در این اتاق به خوبی حفظ شده اند و به باستان شناسان دید خوبی از زندگی مردمان ای بیزا در زمان های گذشته می دهند.

شهر Ibiza– مارینا بوتافوک

دو لنگرگاه دوقلوی شهر Ibiza ، بوتافوک و ای بیزا نووا پذیرای کشتی های تفریحی لوکس افراد ثروتمند و مشهور و شامل رستورانها و Club های درجه یک  هستند.

لنگرگاه های قایق های تفریحی در دیگر سمت بندر به نامهای مارینا بوتافوک و ای بیزا نووا غرق در کاخ های شناور مشتریان همیشگی مجموعه جتهای ای بیزا هستند که هر ساله در آغاز تابستان بسیار وفادارانه قرار خود را با این مکانها که مشهورترین نوع زندگی شبانه در مدیترانه است را حفظ می کنند.

ما حتما گشتی در اطراف گوشه و کنار لنگرگاه ها را به شما پیشنهاد می کنیم. برخی از بزرگترین کاخهای تفرج شناور در این مکانها در رفت و آمد هستند و غالبا بلندای ساختمانهای رو به آفتاب این عرشه های بالش شده را نظاره می کنند. 

در هر دو لنگرگاه (بوتافوک و نووا) رستورانهای بسیار عالی و کافی شاپ هایی با دید عالی و جو بسیار آرامش بخش قرار دارند. بوتیک های برند فرصت استثنایی برای خرید در اختیار می گذارند و درست در کنار لنگرگاه برخی از بهترین هتل های ای بیزا واقع شده اند از جمله هتل ده پاچا متعلق به باشگاه جهانی معروف به همین نام. 

در انتهای لنگرگاه بوتافوک شما فقط یک پیاده روی کوتاه با ساحل زیبای تالامانکا فاصله دارید که دارای مجموعه ی انتخابی از هتلهای منحصر بفرد خود می باشد – این جا همان جایگاهی است که شما می توانید بهترین های هر دو جهان را داشته باشید؛ زندگی آرم ساحلی در کنار هیاهوی شهری. از سمت مخالف هتل کورسو ای بیزا و قایقهای کوچک لینگرگاه ها را به مرکز شهر ibiza متصل می کنند. 

در طول شب هر دو لنگرگاه بسیار شلوغ می شوند. 

 

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .