بهترین سواحل جزیره

5 بهمن 1396

شن های نرم، آبهای شفاف– Salinas ساحلی بسیار زیبا و پر رفت و آمد برای گردشگران

ساحل Las Salinas  

شن های نرم، آبهای شفاف، بهترین Club ها نزدیک ساحل – Salinas ساحل زیبا و پر رفت و آمد.

نامیده شده از روی دریاچه های نمکی واقع در جنوب Ibiza، ساحل Las Salinas جنوبی ترین نقطه ی جزیره بوده و مکانی بسیار مورد توجه می باشد. 

هلال بسیار گسترده و رنگ پریده ی ساحل که با مرزی از درختان کاج جدا شده است از مشخصات این جزیره می باشد. آب به زلالی شیشه می باشد و چین و شکن هایی بر روی آن در روزهای بادخیز مشاهده می شوند که بسیار عالی برای موج سواری می باشد. قایق های تفریحی با بدنه دوقلو (قابل اجاره) بر روی شن های جنوبی ترین نقطه ی ساحل قرار گرفته اند و از آنجا که به سوی برج دزدان دریایی قدم بزنید دوباره از روبروی رشته ای از Club ها و رستورانهایی که غذاهای فوق دلپذیر ارائه می دهند رد خواهید شد. همه ی Club ها موسیقی با کیفیتی از مجموعه ی رقص و موسیقی باله آریک ارائه می دهند که تا لب ساحل نیز صدای آن به گوش می رسد. و غالباً این مکانها غذا و نوشیدنی مد نظر شما را تا لب ساحل برای شما می آورند. کمی پایین تر از لب ساحل شما به منطقه ی ساکت تری می رسید که در میان برهنه گرایان محبوب است و فراتر از آن گستره ی کوچکی از شن به همراه ورودی صخره ای آن دارای خانه هایی از جمله Sa Trinxa پر انرژی است. 

Cala bassa

یکی از زیباترین جزیره مانندهای ساحل غربی به همراه Club مشهور ساحل Cala Bassa می باشد که از طریق قایق های کوچک مسافربری از San Antonio به راحتی قابل دسترس می باشد. 

ساحلی محبوب نزدیک San Antonio که هر روزه تعداد زیادی توریست و مردم محلی را به خود جذب می کند تا آخر هفته ی خود را در آنجا بگذرانند و واقعا برای هر گروهی چیزی برای ارائه دارد! این مکان بوسیله ی ماشین، قایق یا اتوبوس در دسترس است و درون آن استراحتگاههای بسیاری مناسب برای همه ی سنین و افراد وجود دارد که آن را قابل دسترس برای همه می سازد. 

Cala Bassa ساحلی است در بر گرفته شده به وسیله ی منطقه ی جنگلی باستانی درختهای سابینا و دارای آبی به رنگ فیروزه ای در کنار شنهای رنگ پریده ی طلایی می باشد. اینجا همچنین نقطه ی امنی برای شنای کودکان می باشد و در همین حال ساحل کسل کننده ای به شمار نمیرود از آنجایی که در آنجا شماری از بازی های آبی برای عاشقان آدرنالین نیز وجود دارد. که شامل جت اسکی نیز می شود.

 

Cala Salada Beach

محصور شده توسط تپه های جنگل کاج، تختخواب شنی و آبهای فیروزه ای Cala Salada جزو بهترین سواحل جزیره می باشد. 

محصور شده توسط تپه های جنگل کاج جزیره کوچک حفظ شده Cala Salada مکان اسکان مورد علاقه ی مالکان قایق های خصوصی است. آبها به طرز زیبایی شفاف و کم عمق و عالی برای شنا می باشند و بستر دریا بیشتر از شنهای نرم تشکیل شده است. این ساحل کوچک آخر هفته های تابستانی بسیار شلوغ می شود توسط مردمانی که غالبا بر روی صخره های جدا کننده ی Cala Salada و ساحل همسایه با نام کالا سالادیتا پخش هستند. شما همچنین می توانید از روی صخره ها به داخل آب شیرجه بزنید ولی باید مراقب باشید چون در برخی نقاط عمق آب کم است و همه ی مکانهای صخره ای آن قابل پریدن نمی باشد. 

بر روی بخش صخره ای به سمت راست یک برج سنگی کارت پستالی با راه هایی به سوی بالای شن های نرم ساحل همسایه کالا سالادیتا وجود دارد. در سمت چپ خانه های قایقی ساخته شده در روی صخره ها قرار دارند و مسیرهای مرتب به سوی تپه ها برای پیاده روی بسیار محبوب هستند.

غارهای موجود در Ses Fontanelles

این غارها به دلیل نقش و نگارهای موجود بر روی دیوارها از عصر برنز مشهور هستند. برای جستجوگرانی در میان شما، دقیقا قبل از این که به ورودی خلیج برسید، به راست پیچیده و به سمت Camino (مسیر خاکی) رانندگی کنید. سپس باید ماشین را پارک کرده و مسیر را پیاده به سمت صخره های بالای غارها در Sen Fontanelles ادامه دهید. 

مسیر پیاده روی طولانی است ولی نماهای بالای صخره ها شگفت انگیز هستند. هر چند مکان دارای نقاشی های به جا مانده از عصر برنز بوسیله ی میله هایی محافظت شده اند که بدین معنی است که شما نخواهید توانست آنها را ببینید ولی اگر همچنان انرژی دارید می توانید از پله های بزرگ سنگی به پایین رفته و در خلوت کامل در آب دریا به شنا بپردازید. فقط لطفا مراقب باشید.

(Cala Conta Beach (Platges de Comte

با سه ناحیه ی ساحلی زیبا جهت جستجو این ساحل همیشه مثل یک کشف جدید به چشم می آید. 

برای بسیاری از مردم، Cala Conta نیازی به معرفی ندارد. برای کسانی که هنوز سواحل کریستالی آن را تجربه نکرده اند می توانیم بگوییم که در مسیر دریافت پیشنهاد بسیار ویژه ای هستید. Cala Conta نماهای بی نظیری از جزایر کوچک پخش شده در اطراف خط ساحلی ibiza، آبهای زیبای فیروزه ای و مناطق مختلفی برای اکتشاف باعث می شود این مکان یکی از بهترین سواحل جزیره باشد. 

در این ساحل دو گستره ی شنی وجود دارد که اولی از پشت سر به خطی صخره ای و دیگری به تپه های شنی ختم می شود. سومین و تپه دریایی کوچکتری که به وسیله ی طبیعت گرایان بسیار استفاده می شود در سمت چپ و بسیار دورتر متصل شده به صخره قرار دارد. آبهای کم عمق این نقطه امن برای شنای کودکان می باشند و به اندازه ی یک استخر شنا نیز شفاف می باشند. در هنگام شنا به سمت دریای آزاد بسیار مراقب باشید چرا که موجهای بسیار قوی در اینجا وجود دارند که حتی حرفه ای ترین شناگران نیز باید از آن دورگرد کنند و به سمت خط ساحلی شنا کنند. 

در فصل شلوغ ساحل بسیار محبوب است پس برای داشتن جایی بهتر در اوایل صبح یا اواخر عصر به اینجا بیایید. منطقه ی شنی کمی کوچک است ولی آبهای موجود بسیار اغواکننده هستند و شما در هر حال بیشینه زمان خود را در آنجا صرف خواهید کرد. تعداد زیاد برش های صخره ای همچنین این مکان را به جایی فوق العاده برای غواصی در عمق کم تبدیل می سازد. 

Cala Conta همچنین مکانی بسیار زیبا برای مشاهده ی غروب آفتاب است در حالی که جمعیت ها در حال برگشت به سوی خشکی و قایق ها در حال انداختن لنگر خود برای آن روز هستند.

Cala d'Hort Beach

ساحل کوچک و دوست داشتنی با نمایی شگفت انگیز از جزیره ی رازآلود Es Vedra کمی دورتر از خط ساحلی. این مکان به طور چشم گیر تا ارتفاعات چند صد متری از سطح دریا ارتفاع می یابد و ساحل نیز در یک سمت ماسه ای و در سمت دیگر سنگریزه ای و در تابستان بسیار محبوب است. افراد زیادی هستند که به سمت این نقطه می آیند تا از نمای الهام بخش و آرام کننده ی  Cala d'Hort لذت ببرند؛ افرادی که شامل محلی های پیر و جوان، خانواده های بازدید کننده و زوج ها می شوند. 

در حالی که از پشت سر بوسیله ی صخره احاطه شده خود ساحل در انتهای یک جاده ی شیب دار قرار دارد. در طول زمان های شلوغ کل جاده به یک لاین یک طرفه تبدیل می شود که آن هم به دلیل تعداد ماشین های پارک شده در دو طرف جاده می باشد پس بعد از یک روز فوق العاده از حمام آفتاب گرفتن در این ساحل سعی کنید سریع به ماشین برگشته و رانندگی کنید تا گرفتار پیاده روی و رانندگی طولانی در ساعات عصر نشوید. 

این ساحل مکانی دوست داشتنی جهت موج سواری بدون وسیله در روزهای پر نسیم است. همچنین در این مکان یک بوتیک کوچک وجود دارد برای خرید لباسهای برند مخصوص شنا.

  Cala Lionga Beach 

یک ساحل جا دار و ماسه ای که هم مرز با تفرجگاهی کوچک ولی محبوب است. 

این تفرجگاه کوچک به نام Cala Lionga از طریق جاده های دارای نماهای بسیار دیدنی قابل دسترسی است. سواحل وسیع و ماسه ای آن، مرزهای ساحلی بسیار کارت پستالی با تپه های پوشیده از درختان کاج در هر دو طرف این بخش را به مکانی امن و بسیار آفتابگیر برای حمام آفتاب بدل کرده است! همچنین آبهای کم عمق آن تا مسافتی ادامه می یابند که آن را امن برای شنای کودکان می سازد به علاوه زمین بازی کودکان نیز در همان نزدیکی در ماسه ها قرار دارد. اگر چه بیشترین مراجعین به این مکان از چترهای آفتابی و صندلی های مخصوص حمام آفتاب که همیشه به عنوان پیشنهاد ویژه ارائه میشود بهره می برند، ولی فضای شنی وسیع آن ضمانت می دهد که همیشه جایی برای پهن کردن حوله و دراز کشیدن در آفتاب وجود دارد. 

همچنین اغذیه فروشی ها و مغازه ها و رستوران ها در هر دو سوی ساحل قرار داشته و دو طرف جاده را نیز در بر می گیرند که شما را مطمئن می سازند هیچ چیز خارج از دسترس شما نخواهد بود!

Benirrás Beach

مشهور برای غروب آفتاب های بسیار زیبایش و هیپی هایی که در این غروب ها طبل می نوازند، Benirrás یک ساحل کلیدی در شمال جزیره می باشد. 

رویکردی زیبا، گشت و گذار بر روی تپه ها و سر خوردن در دره های زیبا شما را به ساحل Benirrás می رساند. این مکان ساحلی زیبا با شن های قسمتی سنگریزه ای و قسمتی ماسه ای و صخره ای در هر دو طرف می باشد که شما می توانید از آنجا نمایی کارت پستالی از آبهای اطراف و سازه ای صخره ای و معروف به نام کپ بارنت (یا به قول محلی ها انگشت خدا) داشته باشید. بستر دریا صخره ای بوده که آن را به مکانی فوق العاده برای غواصان عمق کم تبدیل می کند ولی برای پیاده روی چندان مناسب نیست گرچه این تمام قسمت جالب ماجراست! چرا که آب کاملا شفاف و کریستالی می باشد. 

این خلیج محافظت شده مشهور است برای محل لنگر اندازی ویژه برای قایق های تفریحی شخصی و قایق های موتوری که در اواخر عصر گرد هم می آیند تا از غروب آفتابی رومانتیک لذت ببرند. البته در تابستان روزهای یکشنبه همراه با طبل نوزان مشهور هیپی که در این مکان نمادین به طبل نوازی و بدرقه ی خورشید با طبل می پردازند. این طبل نوازی یک تجربه ی بی همتا  خاص جزیره ی Ibiza است که در طول سالیان نهاد یافته است. اگر چه این تجربه ی منحصر بفرد همچنین به این معنی است که در طول یکشنبه ها و در روزهای طبل نوازی این مکان کیپ تا کیپ پر از جمعیت خواهد بود. پس یا از ابتدای صبح با ماشین حرکت کنید یا از اتوبوس استفاده کنید تا بتوانید تمام روز را از ساحل استفاده کنید. البته طبل نوازی در روزهای دیگر تابستان غیر از یکشنبه ها هم صورت می پذیرد ولی با تعداد بازدیدکنندگان کمتر و در ابعاد کوچکتر.

Cala San Vicente Beach

خلیجی بزرگ با آبهای آبی خیره کننده، یک نقطه ی زیبا برای ماندن و امکانات مناسب تفریحی.

درست به مانند بسیاری از دیگر سواحلIbiza، کالا سان ویسنته کمانی از شنهای طلایی و آبهای شفاف عرضه می دارد که بوسیله ی راه تفریحی مناسبی همراهی شده است. این مکان امن، زیبا و از این لحاظ بسیار وسیع می باشد که در نتیجه حتی در فصل شلوغ معمولا جایی برای ماندن در اینجا یافت می شود. Cala San Vicente به طور ویژه برای آبهای بسیار خیره کننده ی آن و نمای بی نهایت غیر قابل باور از مسیر جاده ای که به آن ختم می شود شهرت دارد. 

درختان نخل در همه جای این جاده ی زیبا و بدون ترافیک پخش شده اند در کنار کافی شاپهای نزدیک ساحل. این ساحل می تواند گاهی بادخیز باشد که نزدیک دریا ایجاد مشکل کند ولی معمولا آنقدر زیباست که این مسایل به چشم نمی آید. Cala San Vicente دارای جمعیتی بین المللی می باشد؛ چرا که به راحتی در دسترس است. 

 

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .